jan2314

Sundown - Recenzja Filmu​

Czy to komplement, czy zarzut, że Sundown może być najsmutniejszym odcinkiem "Curb Your Enthusiasm" w historii? Bohaterem, grany przez Tima Rotha, jest istota samolubna, jaką można spotkać w zamożnych dzielnicach na całym świecie. Nie powinniśmy go lubić ani nawet szczególnie rozumieć, skąd pochodzi, a po pewnym momencie widzowie mogą śmiać się z tego, jak beztrosko wyrzuca nie tylko rzeczy, ale ludzi, którzy teoretycznie powinni znaczyć dla niego wszystko. Po takim wstępie czytelnik zostaje zaskoczony, że recenzja zachęca go do obejrzenia filmu, ale "Sundown" jest bardziej wciągający, jeśli nic nie wie się o fabule.

W filmie Neal Bennett (Tim Roth) przebywa na wakacjach w Acapulco ze swoją siostrą Alice (Charlotte Gainsbourg), siostrzenicą Alexą (Albertine Kotting McMillan) i siostrzeńcem Colinem (Samuel Bottomley), na łonie luksusu. Gdy Alice odbiera telefon z informacją, że ich matka jest ciężko chora, rodzina skraca wakacje, a w drodze na lotnisko Alice odbiera kolejny telefon z informacją o śmierci matki. Wówczas Neal wstydzi się, mówiąc, że zostawił paszport w hotelu. Zrozpaczona rodzina proponuje pozostanie na lotnisku i czekanie, aż Neal przyniesie paszport, aby mogli razem stawić czoła tragedii podczas późniejszego lotu. Neal jednak decyduje się pozostać na wakacjach i zostawia rodzinę samą sobie.

Następnie Neal wsiada do taksówki i mówi kierowcy: "hotel". Nie konkretny hotel: dowolny hotel. I tak spędza wakacje, pijąc piwo i śpiąc na plaży, chodząc po targowiskach i uprawiając seks z piękną młodą kobietą. Nie odpowiada na SMS-y ani pocztę głosową od siostry, która chce wiedzieć, gdzie jest i czy wszystko z nim w porządku. Stracił matkę, ale także siostrę, która nie porzuca rodziny w potrzebie. Co tu się dzieje? Neal odrzuca przywileje nagromadzone przez całe życie, jak to czasami robiły inne fikcyjne postacie, w tym niektórzy znudzeni bogacze Michała Anioła Antonioniego i Don Draper z "Mad Men"?

Podsumowując, "Sundown" to odcinek serialu "Curb Your Enthusiasm", który może być uważany za najsmutniejszy w historii. Opowiada on historię bohatera, który po utracie matki zostawia rodzinę na lotnisku i zostaje sam w Meksyku, gdzie prowadzi beztroskie życie. Film pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi i skłania do refleksji, co sprawia, że jest to produkcja warta zobaczenia.

Contact

Twitter
NoweFilmyOnline
Top