mikeofaustin
Bronze Member
- #1
Thread Owner
When I give my card to the misses to grocery shop, I don't expect anything more than 30 cents per ounce. But, sadly, she brings back items that are easily over $1 per ounce. My take on things, is that you can easily buy 'generic' groceries for less than .30 cents per ounce. In fact, if it's more than 20 cents per ounce when I go to the store, I better have a darn good reason for buying it or I don't buy it.
So, just getting along, I'm stuck with string cheese and cubed ham snacks in the fridge.
So, just getting along, I'm stuck with string cheese and cubed ham snacks in the fridge.