Συχνοτητες χρυσων νομισμάτων απομακρυσμένης αναζήτησης?

Alkis

Tenderfoot
Mar 26, 2023
9
1
Γειά σου. Ασχολούμαι με συχνότητες με αναλυτές φάσματος με γεννήτριες απομακρυσμένων συχνοτήτων εδώ και χρόνια αλλά τίποτα, καμία επιτυχία. Μόνο ορυκτά και μεταλλεύματα σκουριάς χάλυβα και άλλα πολλά εκτός από ποθούμενο. Δεν ξέρω τι φταίει...
 

ticndig

Silver Member
Apr 17, 2009
3,153
7,357
Cumberland Va
🥇 Banner finds
1
Detector(s) used
T-2-SE
Primary Interest:
All Treasure Hunting
Γειά σου. Ασχολούμαι με συχνότητες με αναλυτές φάσματος με γεννήτριες απομακρυσμένων συχνοτήτων εδώ και χρόνια αλλά τίποτα, καμία επιτυχία. Μόνο ορυκτά και μεταλλεύματα σκουριάς χάλυβα και άλλα πολλά εκτός από ποθούμενο. Δεν ξέρω τι φταίει...
Welcome to Treasure net , my guess is you're looking in a place that holds no treasure or your equipment isn't up to the task at hand.. maybe try a metal detector , many people here find great treasure with the metal detector.
 

OP
OP
A

Alkis

Tenderfoot
Mar 26, 2023
9
1
Καλώς ήλθατε στο Treasure net, υποθέτω ότι ψάχνετε σε ένα μέρος που δεν περιέχει θησαυρό ή ο εξοπλισμός σας δεν είναι κατάλληλος για την εργασία σας. ίσως δοκιμάσετε έναν ανιχνευτή μετάλλων, πολλοί άνθρωποι εδώ βρίσκουν υπέροχους θησαυρούς με τον ανιχνευτή μετάλλων.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Έχω ανιχνευτή μετάλλων τον DEUS I. Το πρόβλημα είναι με τη απόσταση με γεννητρια συχνοτήτων. Τα μηχανήματα πού έχω είναι επώνυμα από καταστήματα ηλεκτρονικού εξοπλισμού.Επιστημονικα οργανα. Αλλά πιθανόν η συχνοτητες να μην είναι η κατάλληλες. Τα ορυκτά τα βρίσκω ακριβώς. Τον χρυσό θαμμένο όχι.
 

OP
OP
A

Alkis

Tenderfoot
Mar 26, 2023
9
1
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Έχω ανιχνευτή μετάλλων τον DEUS I. Το πρόβλημα είναι με την απόσταση με γεννητήρια συχνοτήτων. Τα μηχανήματα που έχω επώνυμα από καταστήματα ηλεκτρονικού εξοπλισμού.Επιστημονικά οργανα. Αλλά πιθανόν η συχνότητα να μην είναι η κατάλληλες. Τα ορυκτά τα βρίσκω ακριβώς. Τον χρυσό θαμμένο όχι.
Τα βουνά εδώ στην Ελλάδα είναι απότομα και δύσβατα. Δεν μπορείς να ψάξεις όλο το βουνό με ανιχνευτή μετάλλων. Πρέπει να πας συγκεκριμένα στο σημείο μηδέν.
 

Treasure_Hunter

Administrator
Staff member
Jul 27, 2006
48,485
54,957
Florida
Detector(s) used
Minelab_Equinox_ 800 Minelab_CTX-3030 Minelab_Excal_1000 Minelab_Sovereign_GT Minelab_Safari Minelab_ETrac Whites_Beach_Hunter_ID Fisher_1235_X
Primary Interest:
All Treasure Hunting
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Έχω ανιχνευτή μετάλλων τον DEUS I. Το πρόβλημα είναι με τη απόσταση με γεννητρια συχνοτήτων. Τα μηχανήματα πού έχω είναι επώνυμα από καταστήματα ηλεκτρονικού εξοπλισμού.Επιστημονικα οργανα. Αλλά πιθανόν η συχνοτητες να μην είναι η κατάλληλες. Τα ορυκτά τα βρίσκω ακριβώς. Τον χρυσό θαμμένο όχι.
Translation
"Thanks for your interest. I have a metal detector DEUS I. The problem is with the distance with frequency generator. The machines I have are brand names from electronics stores. Scientific instruments. But maybe the frequency is not the right one. I find the minerals exactly. No buried gold."
 

Treasure_Hunter

Administrator
Staff member
Jul 27, 2006
48,485
54,957
Florida
Detector(s) used
Minelab_Equinox_ 800 Minelab_CTX-3030 Minelab_Excal_1000 Minelab_Sovereign_GT Minelab_Safari Minelab_ETrac Whites_Beach_Hunter_ID Fisher_1235_X
Primary Interest:
All Treasure Hunting
Τα βουνά εδώ στην Ελλάδα είναι απότομα και δύσβατα. Δεν μπορείς να ψάξεις όλο το βουνό με ανιχνευτή μετάλλων. Πρέπει να πας συγκεκριμένα στο σημείο μηδέν.
Translation

"The mountains here in Greece are steep and difficult. You can't search the whole mountain with a metal detector. You have to specifically go to point zero."
 

Treasure_Hunter

Administrator
Staff member
Jul 27, 2006
48,485
54,957
Florida
Detector(s) used
Minelab_Equinox_ 800 Minelab_CTX-3030 Minelab_Excal_1000 Minelab_Sovereign_GT Minelab_Safari Minelab_ETrac Whites_Beach_Hunter_ID Fisher_1235_X
Primary Interest:
All Treasure Hunting
προσπαθείτε να χρησιμοποιήσετε μια γεννήτρια συχνοτήτων για να ανιχνεύσετε χρυσό από απόσταση; Αν ναι, λυπάμαι που σας λέω ότι είναι απάτη, δεν λειτουργεί.
prospatheíte na chrisimopoiísete mia gennítria sychnotíton gia na anichnéfsete chrysó apó apóstasi? An nai, lypámai pou sas léo óti eínai apáti, den leitourgeí.
 

OP
OP
A

Alkis

Tenderfoot
Mar 26, 2023
9
1
προσπαθείτε να χρησιμοποιήσετε μια γεννήτρια συχνοτήτων για να ανιχνεύσετε χρυσό από απόσταση; Αν ναι, λυπάμαι που σας λέω ότι είναι απάτη, δεν λειτουργεί.
prospatheíte na chrisimopoiísete mia gennítria sychnotíton gia na anichnéfsete chrysó apó apóstasi? An nai, lypámai pou sas léo óti eínai apáti, den leitourgeí.
Το ξέρω αλλά δυστυχώς τι να κάνω?
 

teleprospector

Silver Member
Jul 8, 2007
3,794
4,134
The Motor City
🏆 Honorable Mentions:
25
Detector(s) used
Extended Sensory Perception, L-rod, Y-rod, pendulum, angle rods, wand.
White's MXT, Garrett Ultra GTA 500, AT Gold, SCUBA Detector Pro Headhunter, Tesoro Sidewinder, Stingray, 2 box-TF900, Fisher TW-6
Primary Interest:
All Treasure Hunting
Welcome!
Jon from s/e Michigan 8-) :cat: :occasion14: :headbang:
 

Gare

Gold Member
Dec 30, 2012
7,473
14,050
Canton Ohio Area
🏆 Honorable Mentions:
2
Detector(s) used
Presently using Deus 2's & have Minelabs, Nokta's Tesoro's DEus's Have them all . Have WAY to many need to get rid of some
Primary Interest:
All Treasure Hunting
OP
OP
A

Alkis

Tenderfoot
Mar 26, 2023
9
1
Γειά σας.Μηπως κάποιος ραβδοσκοπος ξέρει κάποια καλή συχνοτητα χρυσού που δεν πάει σε μετάλλευμα?και κάποιος τρόπος πού να τα αποφύγουμε?
 

OP
OP
A

Alkis

Tenderfoot
Mar 26, 2023
9
1
Γειά σας.Μηπως κάποιος ραβδοσκοπος ξέρει κάποια καλή συχνοτητα χρυσού που δεν πάει σε μετάλλευμα?και κάποιος τρόπος πού να τα αποφύγουμε?
Γιατί μόνο ορυκτά και σκουρια εντοπίζω.Ειναι παράξενο νομίζω.
 

Top Member Reactions

Users who are viewing this thread

Top